Jak wdrożyć skuteczny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem dzięki programowi NotiMed?
Zgodnie z obowiązującym prawem, termin utworzenia wewnętrznego systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem w jednostkach medycznych mija 30 czerwca 2024 roku. Proces ten wymaga czasu i odpowiednich narzędzi, ale nie jest jeszcze za późno, aby rozpocząć wdrażanie efektywnych rozwiązań. Podstawą sprawnie działającego systemu jest zbieranie, analiza oraz przetwarzanie danych, co pozwoli na utrzymanie standardów jakości i identyfikację obszarów do poprawy. Jak program NotiMed pomoże usprawnić ten proces?
Krok 1. Zbieraj
Zbieranie opinii i mierzenie satysfakcji
Ważnym elementem w budowaniu systemu zarządzania jakością jest zbieranie opinii i mierzenie satysfakcji z wykonywanych usług.
Program NotiMed umożliwia elektroniczne zbieranie danych za pomocą ankiet. Wygląd formularzy odpowiada aktualnie obowiązującym wzorom, dzięki czemu użytkownik ma możliwość prowadzenia badań opinii pacjentów zgodnie z obowiązującym prawem.
Surowe dane trafiają bezpośrednio do systemu, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędów wynikających z ręcznego przenoszenia informacji z innych źródeł.
Program NotiMed umożliwia elektroniczne zbieranie danych za pomocą ankiet. Wygląd formularzy odpowiada aktualnie obowiązującym wzorom, dzięki czemu użytkownik ma możliwość prowadzenia badań opinii pacjentów zgodnie z obowiązującym prawem.
Surowe dane trafiają bezpośrednio do systemu, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędów wynikających z ręcznego przenoszenia informacji z innych źródeł.
Elektroniczne formularze i optymalizacja czasu
Automatyzacja procesu zbierania danych pozwala na oszczędność czasu pracy oraz redukcję papierowej dokumentacji. NotiMed oferuje intuicyjne i łatwe w obsłudze formularze, które są automatycznie przesyłane do systemu, co umożliwia tworzenie elektronicznych archiwów.
Krok 2. Segmentuj
Automatyczne i ręczne segmentowanie danych
Zbieranie danych to dopiero początek. Program NotiMed oferuje możliwość automatycznego lub ręcznego segmentowania informacji, co ułatwia ich późniejszą analizę. Możliwość tworzenia własnych segmentów pozwala na dopasowanie analiz do specyficznych potrzeb jednostki medycznej.
Zapewnienie przejrzystości danych
Niezależnie od wybranego sposobu segmentacji, program NotiMed zapewnia przejrzystość danych na każdym etapie przetwarzania. Uporządkowane informacje pozwolą na szybkie wyszukiwanie i analizowanie potrzebnych treści.
Krok 3. Analizuj
Generowanie raportów
Analiza danych jest niezbędna między innymi do identyfikacji obszarów wymagających poprawy. NotiMed umożliwia szybkie i spójne generowanie raportów, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb jednostki medycznej. Gotowe wzory dokumentów oraz możliwość tworzenia własnych zapewniają elastyczność i precyzję analiz.
Identyfikacja kluczowych obszarów
Spójność analiz sprzyja wyciąganiu wniosków niezbędnych do raportowania oraz zapobiegania zdarzeniom niepożądanym. Dzięki temu można skutecznie identyfikować obszary kluczowe dla poprawy jakości i bezpieczeństwa.
Krok 4. Udostępniaj
Praca w chmurze i współpraca zespołu
Sprawnie działający system zarządzania jakością wymaga współpracy osób o różnym zakresie obowiązków. Wychodząc na przeciw potrzebom wszystkich użytkowników, program NotiMed został stworzony tak, by umożliwić pracę nad projektem wszystkim zaangażowanym pracownikom w czasie rzeczywistym. Dzięki dostępowi do chmury i zaawansowanym funkcjonalnościom, każdy użytkownik programu pracujący nad wybranym projektem, będzie widział zawsze aktualną wersję dokumentów oraz zostanie poinformowany o istotnych zmianach.
Kompatybilność i komunikacja
Program NotiMed umożliwia wysyłanie komunikatów do innych użytkowników oraz zapis dokumentów w uniwersalnych formatach plików, kompatybilnych z wieloma innymi programami. To ułatwia komunikację i współpracę między różnymi działami jednostki medycznej.